Huawei Amerikan Şirketlerle Anlaşıyor!

Huawei Amerikan Şirketlerle Anlaşıyor!

Geçtiğimiz yıllarda başlayan Huawei-Amerika kavgası birkaç ay öncesinde ağır yaptırımlarla sonuçlanmıştı. Yaptırımların çoğu askıya alınmış olsa da, telefon pazarında Huawei güven kaybetti. İnsanlar Huawei almaktan çekinir olmuştu. Anlaşılan o ki, Huawei durumu düzeltmek istiyor ve Amerikan şirketler Huawei gibi bir teknoloji devinden vazgeçemiyor.

5G Teknolojisi İçin Görüşmeler Başladı

Huawei, 5G teknolojisinde dünyada zirvedeki şirketlerden birisi. İşte bu özelliği onu vazgeçilmez yapıyor. Huawei’nin en yetkili isimlerinden olan Vincent Pang yaptığı açıklamada Huawei’nin 5G teknolojisinin lisanslanması için Amerikan operatörlerle ön görüşmelerin başladığını bildirdi. Pang, “Bizimle konuşan bazı şirketler var, ancak her şeyi gerçekten sonuçlandırmak için uzun bir yolculuk olacak.” açıklamasını yaptı. Huawei 5G teknolojisi için bugüne kadar milyonluk yatırımlar yaptı ve mevcut Amerikan şirketlerinin çok ilerisinde. Gelişen teknolojiye ayak uydurmak için Amerikan şirketler ya 5G’ye geçmeyi geciktirecekler ya da Huawei’yle anlaşma yapacaklar.

Amerika’nın Sert Tepkisi

Huawei’nin güvenilir olmadığını kamuoyuna duyuran Amerika, Nisan ayında “Huawei’ye 5G şebekesini açan ülkelerle istihbarat paylaşımını gözden geçireceğiz.” açıklamasını yapmıştı. Bu kadar sert tavra sahip olmalarına rağmen, şuan Amerikan şirketleri Huawei’yle görüşüyor. Şirketlerin isimleri kamuoyundan gizli tutuluyor. Gergin atmosfer sürerken, zamanın ne getireceğini bilemiyoruz. Emin olduğumuz konu ise, Huawei şuan 1-0 öne geçmiş durumda.

CreationEpic

CreationEpic

Sanal Platform Kurucu & Blogger

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir