İkizler Projesi Konusu Ne?

İkizler Projesi Konusu Ne?

Will Smith’in başrolde olduğu İkizler Projesi filmi 11 Ekim 2019 tarihinde vizyona girdi. Aksiyon ve bilim kurgunun buluştuğu, kaliteli oyunculuklarla süslendiği bir eser.

İkizler Projesi Konusu

İkizler Projesi filminde başrol karakterimiz Henry, devlete bağlı kiralık katil olarak çalışıyor. Amerikan hükümeti tarafından emir alarak ortadan kaldırılması gereken adamları indiriyor. Bunu yaparken de profesyonel keskin nişancılık yeteneğini kullanıyor. Emekli olup artık hayatını düzene oturmak isteyen Henry, emeklilik hayatına adımını atıyor. Fazla bilgiye sahip olan Henry’nin peşine bir özel ajan yollanıyor. İşin en garip kısmı ise, yollanan bu kişi Henry’nin kendisinden 25 yaş küçük olan klonu. İkisi de birbirlerinin hareketlerini tahmin edebiliyor. Birinin amacı öldürmek, diğerinin amacı canını kurtarmak.

İkizler Projesi Yorum

Öncelikle belirtmek isterim ki aksiyon sevmeyen birisi bu filmi sevemez. İkizler Projesi klasik aksiyon temalı Amerikan filmi. Konusu da klasiklerden çokta farklı değil. İkizler Projesi filminde klasiğin ötesine geçmek amacıyla senaryoya bilim kurgu da karıştırmışlar, Henry’nin klonuyla savaşması filmi eşdeğerlerinden daha farklı hale getirmiş. Fakat şahsi görüşüm, klonlama olayının üzerinde fazla durulmamış. Nasıl yapıldığı, hangi laboratuvarda ne koşullarda yapıldığı fazla işlenmemiş. Aksiyon temasının dışına taşmak istememişler. Buna rağmen filmdeki aksiyon sahneleri fragmanda gördüklerimizden çokta fazlası değil. Sahnelerin detayına inmeye gerek bile yok, herhangi bir Amerikan yapımı aksiyon filmini açtığınızda ne görüyorsanız tam olarak aynısı diyebilirim. Bu konu kimisi için olumlu, kimisi için olumsuz olabilir. Benim pek hoşuma gitmedi. Açıkça söylüyorum, artık hep aynı senaryo üzerine oturtulmuş aynı aksiyon sahnelerini görmekten bıktık. İzleyici artık yeni bir nefes, yeni bir soluk istiyor. Bu açıdan baktığımızda İkizlere Doğru bunu karşılayamıyor. İyi yönlerine bakacak olursak; oyunculuklar gayet güzel, sonradan eklenen efektler çok gerçekçi yapılmış, orta düzey bütçe harcanmış. Özetle, filme gidip-gitmemek konusunda kararsız kalanlar için yorumum, İkizler Projesi filmi kesinlikle bir başyapıt değil. Boş zamanınız varsa ve vizyondaki diğer filmler sizi tatmin etmiyorsa bir aktivite olması açısından gidebilirsiniz. Kaliteli bir film izleyeyim, beni etkilesin gibi düşünceniz varsa bu film o isteğinizi karşılamayacak.

İkizler Projesi (Gemini Man) filminin ilginç yanlarından birisi de, Henry’nin 25 yaş küçük ikizini de Will Smith canlandırıyor. İki başrol karakteri, tek oyuncu. Bunun filmde hiç hissedilmemesi de takdire şayan bir durum.

 

CreationEpic

CreationEpic

Sanal Platform Kurucu & Blogger

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir