Neslican TAY – Demir Kadın ∞

Neslican TAY – Demir Kadın ∞

Neslican TAY Kimdir?

Neslican Tay, 1998 yılında Bursa’da doğdu. İlkokul ve ortaokul eğitimini Rize’de sürdürdü. Ardından fen lisesine giderek üniversite sınavına hazırlanmaya başladı. Üniversite sınavına 2 hafta kala kanser nedeniyle bir bacağı kesilmek zorunda kaldı. Bu ciddi ameliyat, eğitim hayatını olumsuz etkiledi. Buna rağmen yılmayan Neslican TAY, tekrar sınava hazırlanarak Bahçeşehir Üniversite’si Psikoloji bölümünü okumaya başladı.

Demir Kadın

Bacağının kesilmesinin ardından takılan protez nedeniyle kendisine Demir Kadın lakabını taktı. Bir bacağını kaybetmesi yaşam sevincini azaltmadı, bunu da paylaşımlarında vurguladı.

 • “Bacağım yok ama yaşam sevincim var!”
 • “Bacağımın kesilmiş olmasının hayatımı etkilemesine izin vermeyeceğim. Ben bir bacaktan ibaret değilim ki… Çok daha fazlasıyım!”

İşte en çok bu sözleri sosyal medyaya damga vurdu. Bir yandan kanserle mücadele eden Neslican TAY, kendisini takip eden birçok insana da umut oldu.

Üç Kez Yenmişti!

Mücadeleyi asla bırakmayan, umudunu yitirmeyen Neslican TAY; kanseri tam üç kez yenmişti. Dördüncü kez tekrar hastalığın tekrar ettiğini sosyal medyadan duyurmuştu. “3 kere yendim, 4.de yolda ben de kendime ve iyileşeceğime çok inanıyorum.” Sözleriyle birçok insana da yol gösterici olmuştu. Maalesef ki 20.09.2019 akşamı hastaneden gelen haberle herkes yıkıldı. Üç kez kazandığı bu savaşı, dördüncü de kazanamamıştı. Güçlü bedeni ancak üç kez dayanabilmişti.

20.09.2019 tarihi saat 21:20’de Neslican TAY’ı kaybettik.

Akşam saatlerinde hastaneden yapılan, yürekleri burkan o açıklama:

“Neslican Tay kızımız 6 Eylül 2019 tarihinde uzun süredir mücadele ettiği ‘yaygın tutulum yapmış malign mezenşimal tümör’e bağlı artmış olan semptomları nedeniyle hastanemize müracaat etmişti. Durumunun ağırlaşması üzerine 15 Eylül Cumartesi günü yoğun bakıma alınmıştı. Ancak süreç içerisinde gelişen çoklu organ yetmezliği nedeniyle 20.09.2019 saat 21:20 de kendisini kaybettik. Allah’tan rahmet tüm sevenlerine sabırlar dileriz.”

İşte bu sözlerle acı haber açıklandı. Neslican TAY Türkiye’deki birçok insana savaşmayı, mücadeleyi ve vazgeçmemeyi öğretti. Kanserle mücadele eden daha nice insana gülümsemeyi öğretti.  Bugün bu savaşı kaybettiğini düşünsekte, o zaten güleryüzüyle binlerce insanın kalbini kazandı. Yarınlara azmi, gülümsemesi kaldı. Huzur içinde uyu Neslican TAY.

“Belki kaybedeceğim ama savaşarak kaybedeceğim.”

CreationEpic

CreationEpic

Sanal Platform Kurucu & Blogger

Neslican TAY – Demir Kadın ∞” için bir yorum

 • Avatar
  Ocak 4, 2020 tarihinde, saat 8:36 am
  Permalink

  Allah rahmet eylesin.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir