The Rain

The Rain

Netflix’in ilk Danimarka yapımı orjinal dizisi olan The Rain, 4 Mayıs 2018’de 8 bölümlük ilk sezonla Netflix’e girdi. Bir bölümü ortalama 40 dakika olan The Rain, diğer yabancı dizilerden çokta farklı şeyler içermiyor. Şuana kadar 2 sezon yayınlanmış olan The Rain’in 3.sezonu da onay aldı ve 2020 yılında gelmesi bekleniyor. Bilim kurgu ve macerayı bir arada görmek isteyen izleyiciler için birebir olan The Rain‘in konusu da bir hayli ilgi çekici.

The Rain Konu

Başlangıçta karşımıza rutin bir hayat çıkıyor. İki çocuğu olan bir aile; büyük kız üniversite öğrencisi, kardeşinin ise bazı rahatsızlıkları var. Bu rahatsızlıkları ilerleyen bölümlerde göreceksiniz. Fırtınalı bir yağmur yağmaya başlıyor. Ne kadar sıradan değil mi? Hayır değil, bu yağmur içerisinde insanları birkaç dakika içerisinde öldüren bir virüs taşıyor. Suyun en ufak bir teması bile öldürmeye yeterli. Üstelik sadece bir kezle sınırlı kalmayacak, yağan her yağmur içerisinde bu virüsü taşıyor olacak. Sıkça göreceğimiz başrol karakterlerimiz olan Simeone ve Rasmus babalarının daha önceden yaptığı hazırlık sayesinde bir sığınakta kalmayı başarıyorlar. Sığınak yıllarca yetecek yiyecek stokları, elektrik, temiz su ve en önemlisi dışarıdaki insanlar tarafından açılamayacak olan bir güvenliğe sahip. Simeone ve Rasmus dışarıda olan bitenden habersiz, babalarına ne olduğunu bilmiyorlar. Dışarı çıkıp çıkmamak konusunda emin değiller. Yiyecekleri de elbet bir gün tükenecek. Peki dışarı çıkmaları gerektiğinde nasıl bir dünyayla karşılaşacaklar?

The Rain Yorum

 

Diziyi izlemeye başladığımda ilk bölümde gerçekten heyecanlandığımı söyleyebilirim. Bölüm sonu geldiğinde içimde ciddi bir merak vardı. İkinci bölümde bazı şeylerin netliğe kavuşmasıyla içimdeki merak bir nebze azalsa da, bu süre içerisinde zaten kendimi dizinin atmosferine kaptırmıştım. Genelde olaylardan çok karakterleri izliyorsunuz. Onların duyguları, düşünceleri, korkuları vesaire. Bu söylediğim sıkıcı gibi görünmüş olabilir fakat diyalogların aşırı uzatılmamasından dolayı dizi sizi sıkmıyor. İlk sezon genel manada gayet iyi ilerledi, sadece sezonun kapanışını beğenmedim. Sanki yazarın tecrübesizliği ve acemiliğine gelmiş gibi bir izlenim vardı. Buna rağmen 2.sezonda güzel bir başlangıç yaptılar. 6 bölüm olan ikinci sezon malesef hiç doyurucu değildi, eksikti. 3. sezon onay aldığı için yeni sezonu bekliyorum. The Rain’in en çok eleştirildiği yönü ise oyunculuklar oluyor. Oyuncular tecrübesiz ve tanınmamış kişiler olduğundan profesyonel roller göremiyorsunuz. Yine de “Şurda şöyle bir hata var.” diyebileceğiniz bir olayda göremedim açıkçası. Bilim kurguyla aranız iyiyse The Rain’i izlemenizi tavsiye ederim. Bir başyapıt kadar kalite beklemeyin, sizi sıkmayacak ölçüde vakit geçirebileceğiniz bir dizi olarak görün. Kısacası kötü bir dizi değil fakat muhteşem demekte başka dizilerin hakkını yemek olur. Diziyle alakalı yorumlarınızı da bırakabilirsiniz, iyi seyirler dilerim.

 

CreationEpic

CreationEpic

Sanal Platform Kurucu & Blogger

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir