Twitter Karanlık Mod Nasıl Açılır?

Twitter Karanlık Mod Nasıl Açılır?

Her uygulama gibi Twitter da karanlık mod akımına dahil oldu. Twitter ilk başta “Dim” karanlık modu getirmişti. Bu mod, uygulamayı lacivert temaya büründürüyordu. Bir süre önce de başta IOS’a, ardından Android’e “Lights Out” karanlık mod güncellemesi geldi.

Android ve IOS için Twitter Karanlık Mod Nasıl Açılır?

Bu işlem her ne kadar basit olsa da, ilk bakışta bazı kullanıcılar bulamayabiliyor. Bu yüzden yapacağınız adımları söylüyoruz.

» Uygulama ana ekranındayken parmağınızı sağa kaydırın.

» Çıkan menüden “Ayarlar ve gizlilik” kısmına tıklayın.

» Yeni sayfada “Görüntü ve ses” sekmesine tıklayın.

Karşınıza çıkan ekranda “Göster” başlığı altında karanlık mod detaylarını görebilirsiniz. “Karanlık mod görünümü” sekmesi ayar yapmanızı sağlıyor. “Dim” modu lacivert temadır, ilk getirilen karanlık mod özelliğidir. “Lights Out” ise gerçek karanlık moddur, tamamen siyah arayüzle karşılaşırsınız.

Dim veya Lights Out ayarlarını yaptıktan sonra “Karanlık mod” sekmesine tıklayarak aç-kapa işlemlerini yapabilirsiniz. Ayrıca “Gün batımında otomatik” şıkkını seçerek uygulamanın akşam saatlerinde otomatik olarak karanlık moda geçmesini sağlayabilirsiniz. Unutmayın, karanlık mod daha az şarj tüketimi sağlar.

Bilgisayarda Twitter Karanlık Mod Nasıl Açılır?

Genelde kullanıcıların çoğu uygulamadan giriş yapsa da, bilgisayar kullanıcılarını da unutmamak gerekiyor. Şimdi adımları teker teker uygulayalım

» Soldaki menüden “Daha fazla” butonuna tıklayın, ardından “Ayarlar ve gizlilik” çubuğunu seçin.

» Karşınızdaki menülerden “Görünüm” seçeneğine tıklayın.

» “Loş” veya “Işıklar Kapalı” seçeneklerinden birini seçerek karanlık modu başlatabilirsiniz. Kapatmak için ise “Varsayılan” seçeneğini kullanabilirsiniz.

 

CreationEpic

CreationEpic

Sanal Platform Kurucu & Blogger

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir